Gelişlmiş
Arama
  1. Ana Sayfa
  2. Doktorlar
  3. Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide

“Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide” Adresi

Doktor Hakkında “Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide”

1998 yılında TED Zonguldak Koleji’nden dereceyle mezun olmuş ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İngilizce tıp eğitimine başlamıştır. 2007 yılında tıpta uzmanlık sınavında (TUS) yüksek derece elde ederek, ilk tercihi olan Zeynep Kâmil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ihtisas yapmaya hak kazanmıştır. Türkiye’nin önde gelen, alanında uzman hastanelerinden birinde uzun yıllar görev sayısız doğum yaptırmış ve binlerce hastalığın tedavisine katkı sağlamıştır. 2011 – 2014 yıllarında uzman hekim olarak Nallıhan Devlet Hastanesi’nde çalışmıştır.
2014 yılında uzman hekim olarak Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönmüştür.
2018 yılına kadar edinmiş olduğu akademik bilgi, tecrübe, yaptığı yayınlar ve verdiği eğitimler ile hazırlamış olduğu dosyası, YÖK tarafından asgari doçentlik kriter puanı olan 100 puanı aşarak, 180 puan ile kabul edilmiş ve Doçentlik ünvanı almaya hak kazanmıştır.
Evli ve 2 çocuk sahibi olan Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide, 2021 yılı itibari ile Zeynep Kamil Hastanesi’ndeki görevini sonlandırarak; hayallerini sahibi olduğu İstanbul Ataşehir kadın doğum kliniğinde gerçekleştirmeye devam etmektedir. Hem yurt içinden hem yurt dışından birçok hastaya özellikle kısırlık (infertilite) tedavileri (aşılama, tüp bebek), genital estetik, vajinismus, kapalı rahim ve yumurtalık kisti ameliyatları, idrar kaçırma ameliyatları, gebelik takibi ve doğum gibi alanlarda hizmet vermektedir.

Uzmanlık ve İlgi Alanları

Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Bildiği Diller

Kayıtlar

“Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide” Cevaplar

Çevrimiçi danışma yok.

Makaleler

Henüz Yazı Eklenmemiş
  • Doktor Profilini Paylaş:

doktoryorumlar.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.

Abone Ol

Yeniliklerden haberdar olmak için abone o