Gelişlmiş
Arama
  1. Ana Sayfa
  2. Doktorlar
  3. Doç. Dr. İbrahim Yalçın

“Doç. Dr. İbrahim Yalçın” Adresi

Doktor Hakkında “Doç. Dr. İbrahim Yalçın”

Doç. Dr. İbrahim YALÇIN 11 Ekim 1982 tarihinde Fethiye’de doğdu. Doktor bir ailenin ilk çocuğu olan Dr. YALÇIN 2000 yılında Fethiye Anadolu Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl Türkiye Cumhuriyetinin ilk Tıp Fakültesi olan ANKARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ’nde yüksek öğrenim hayatına başladı. Tıp eğitiminin ardından mezun olduğu ANKARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM KLİNİĞİ’nde 2007 yılında göreve başladı. Uzmanlık bitirme tezi olarak “Abortus imminenslerde prediktif bir marker olarak human koryonik gonadotropin, progesteron, plasental protein 13” konusunda çalışma yürüttü. 2012 ve 2015 yılları arasında “Devlet Hizmet Yükümlülüğü” gereği Manisa-Alaşehir Devlet Hastanesi’nde görev yaptı. 2013 yılında FRANSA-IRCAD LAPAROSKOPİK EĞİTİM MERKEZİ’nde ileri düzey laparoskopik cerrahi eğitimi aldı.

2015 yılında yan dal uzmanlık sınavını kazanarak Jinekolojik Onkoloji eğitimine başladı. Bu süreçte eğitiminin ilk yılını İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ, diğer ikinci ve üçüncü yılını DR. ZEKAİ TAHİR BURAK KADIN SAĞLIĞI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’nde tamamlayarak 2018 yılında Jinekolojik Onkoloji Uzmanı olarak görev yapmaya başladı. European Society of Gynaecological Oncology (ESGO) üyesi olan Dr. YALÇIN, yan dal uzmanlık eğitimi süresince ESGO’nun yurtdışındaki toplantı, çalıştay, ve kurslarına katılım gösterdi. Ek olarak, ESGO tarafından kendisine tanınan burs desteğiyle 2018 yılında Berlin’de CHARİTÉ – UNİVERSİTÄTSMEDİZİN BERLİN, CAMPUS VİRCHOW CLİNİC Jinekolojik Onkoloji Kliniğinde çalıştı.

2018-2020 yılında yan dal uzmanlık “Devlet Hizmet Yükümlülüğü” gereği Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde halen görev yaptı. Aktif olarak 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda çalışmaktadır.

Yayımlanmış çok sayıda ulusal ve uluslararası makale, kitap bölümleri ve sunumları mevcut olan Dr. YALÇIN, evli ve iki çocuk babasıdır .

Uzmanlık ve İlgi Alanları

Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Bildiği Diller

Kayıtlar

“Doç. Dr. İbrahim Yalçın” Cevaplar

Çevrimiçi danışma yok.

Makaleler

Henüz Yazı Eklenmemiş
  • Doktor Profilini Paylaş:

doktoryorumlar.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.

Abone Ol

Yeniliklerden haberdar olmak için abone o