Gelişlmiş
Arama
  1. Ana Sayfa
  2. Doktorlar
  3. Op. Dr. Didem Kurban

“Op. Dr. Didem Kurban” Adresi

Doktor Hakkında “Op. Dr. Didem Kurban”

Op. Dr. Didem Kurban,Ankara’da doğdu. Ankara Anadolu Lisesinde sürdürdüğü orta ve lise öğrenimini birincilik derecesiyletamamladı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesindendereceyle mezun oldu.TUS sonucuyla ilk 10’a girdi ve Kadın Hastalıkları ve Doğum branşı uzmanlığını1998-2003 yılları arasında Zekai Tahir Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamladı.

2003-2007 yılları arasında çalıştığı Antakya Doğumevinin ardından 4 yıl boyunca Ankara’dakiçeşitli özel hastane ve kadın doğum kliniklerinde görev alan Op. Dr. Didem Kurban, 2011-2016 yılları arasında,önce Özel HRS Hastanesi, sonra Deren Klinik kurumlarının çatısı altında özellikle İnfertilite- Tüp Bebek, Ağrısız Normal Doğum, Genital Bölge Estetiği ve Vajinismus Tedavisi üzerine çalışmalar yaptı.

2016 yılında, Vajinismus, cinsel tedaviler, cinsel haz-orgazm sorunları, akupunktur ve genital estetik operasyonlarüzerine uzmanlaşmış olan Hera Kadın Sağlığı Merkezinde görev almaya başladı.

Farklı kliniklerde yürüttüğü tedavilerden ve katıldığı etkinliklerden edindiği deneyim ve birikimle 2019 yılından itibaren çalışmalarını kendi kliniğinin çatısı altında sürdürmeye başladı.

Op. Dr. Didem Kurban, 2015 yılında genital estetik operasyonlar ile ilgili olarak ECAMS (EuropeanCollege of AestheticMedicineandSurgery) tarafından verilen ‘İleri Kozmetik Vajinal Cerrahi’ sertifikası sahibi oldu.2016 yılında yine ECAMS (EuropeanCollege of AestheticMedicineandSurgery) tarafından verilen ‘Cerrahi olmayan Kadın Genital Vajinal Estetik Yöntemler Uygulama Sertifikası’ almaya hak kazandı.

2016 yılında Avrupa Cinsel Tıp Derneği (EuropeanSocietyforSexualMedicine) ve Avrupa Seksoloji Federasyonu (EuropeanFederation of Sexology) tarafından ortaklaşa düzenlenen ve tüm dünyada cinsel tıp alanında en prestijli sınav olarak kabul edilen “board” sınavını başarı ile geçerek Avrupa Cinsel Tıp Komitesi onaylı Cinsel Tıp Uzmanı (Fellow of EuropeanSociety of Sexology (FECSM) unvanını almaya hak kazandı.

Op. Dr. Didem Kurban, 2016 yılında kurulan Uluslararası Estetik Genital Cerrahi ve Seksoloji Derneğinde (ISAGSS)Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Uluslararası Eğitmen unvanıyla kadın genital estetiği, kadın cinsel sağlığı ve akupunktur tedavileri üzerine edindiği deneyimleri,yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen kurs, kongre ve eğitimlerde katılımcılara aktarmaktadır. İleri düzeyde Almanca ve İngilizce bilen Op. Dr. Didem Kurban’ın
ulusal medya kuruluşlarında makale ve röportajları yayınlanmıştır.

2019 yılında düzenlenen ve genital bölge rekonstruktif- estetik operasyonlarveseksoloji alanlarında çalışan ulusal ve uluslararası pek çok uzman isimle beraber multidisipliner yaklaşımların konuşulduğu RAGGS – Uluslararası Rekonstruktif – Estetik Genital Cerrahi & Seksoloji Kongresinde Oturum Başkanı olarak görev almıştır.

Filipinler,Avusturya,Mısır,Hindistan gibi ülkelerde uluslararası kongrelerde davetli konuşmacı ve genital estetik-seksoloji eğitmeni olarak görev aldı.

IASRM (International Association of Stemcell&RegenerativeMedicine) derneğinin uluslararası eğitimlerinde akademik kadroda genital estetik ve vajinismus konularında eğitmen olarak yer almaktadır.

2020 yılından itibaren Uluslararası Kök Hücre ve Rejeneratif Tıp derneğinin yönetim kurulunda yer almaktadır.

2 çocuk annesi olan Op. Dr. Didem Kurban çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Uzmanlık ve İlgi Alanları

Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Bildiği Diller

Kayıtlar

“Op. Dr. Didem Kurban” Cevaplar

Çevrimiçi danışma yok.

Makaleler

Henüz Yazı Eklenmemiş
  • Doktor Profilini Paylaş:

doktoryorumlar.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.

Abone Ol

Yeniliklerden haberdar olmak için abone o