Gelişlmiş
Arama
  1. Ana Sayfa
  2. Doktorlar
  3. Op. Dr. Fatma Horasan

“Op. Dr. Fatma Horasan” Adresi

Doktor Hakkında “Op. Dr. Fatma Horasan”

1961 İzmir Kemalpaşa doğumluyum. 1984 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum.
Mecburi hizmetimi Sakarya ilinde tamamladım ve burada Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Dispanser Baştabibliği ve Doğumevi Nüfus planlaması kliniği tabibliği görevlerini birlikte yürüttüm.
Tus sınavını kazanarak 1988 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın hastalıkları ve doğum ana bilim dalında araştırma görevlisi olarak göreve başladım. Asistanlık tezimi ‘Üriner LH piki ölçümü ile ovulasyon zamanının tespiti’ konusu üzerine yaptım.
SSK Soma –Manisa hastanesinde kadın hastalıkları doğum uzmanı olarak 1993-2000 yılları arasında bağımsız bir kadın doğum kliniği uzman hekimi olarak yedi yıl çalıştım. Yedi yıllık poliklinik sayım 66.140, büyük ameliyat sayım 916, orta ameliyat sayım 884, küçük müdahale sayısı 380 dir.
Yabancı dilim iyi derecede ingilizcedir. KPDS ve ÜDS(85.000) yabancı dil sınavlarına ait başarı belgelerim mevcuttur.
Toplam 42 adet makale (iki tanesi yurtdışı) ve 76 adet bildirim (9 tanesi yurtdışı) mevcuttur. 1 adet experimental hayvan deneyi olmak üzere dört adet tez danışmanlığım mevcuttur.
2009 da ege üniversitesi üremeye yardımcı tedavi merkezinde (ÜYTE) tüp bebek eğitimimi tamamladım..Tüp bebek uygulama sertifikam mevcuttur.
30 yaşında avukat ; ve İzmir Ekonomi üniversitesinde özel hukuk master devam eden; Fransa sorbon da finans hukuku yüksek lisansı yapmış erkek çocuğum var.
‘’Sağlık Bakanlığı İzmir Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma hastanesinde’’ kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak görev yaparken emekli oldum. İzmir tabip odası özel hekimlik komisyonu yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktayım.
35 yıllık hekimliğim süresince ÜREME ENDOKRİNOLOJİSİ ve İNFERTİLİTE (KISIRLIK), ONKOLOJİ (kanser), GEBELİK — RİSKLİ gebelik(PERİNATOLOJİ) UROJİNEKOLOJİ ve MENOPOZ konularıyla özel olarak ilgilendim. Bu konularla ilgili yurtiçi ve yurtdışı kongre ve kurs belgelerim dosyamdadır.
Çalışma bakanlığından 2013 de kursu bitirip sınavla İŞYERİ HEKİMLİĞİ sertifikası da aldım. 2009 da Ege üniversitesinde ÜYTE eğitimimi, 2014’te tüp bebek yenileme eğitimimi EGE ÜNİVERSİTESİ ÜYTE KLİNİĞİNDE tamamladım .
Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Aile terapisi eğitimlerini tamamlayıp, AİLE TERAPİSTİ uzmanlığım da mevcuttur.
Avrupa Obstetri& Jinekoloji sınavı part 1 EBCOG (European Board &College of ObstetricsandGynaecology) kursunu da başarıyla tamamladım.
Üreme tıbbı ve cerrahisi derneği, Perinatoloji derneği, menopoz ve osteoporoz derneği, türk jinekoloji ve obstetrik derneği, ESHRE (EuropeanSociety of Human ReproductionandEmbriology) üyeliklerim vardır.
Kozmetik jinekoloji eğitimleri tamamladım ve sertifikaları mevcuttur.

Uzmanlık ve İlgi Alanları

Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Bildiği Diller

Kayıtlar

“Op. Dr. Fatma Horasan” Cevaplar

Çevrimiçi danışma yok.

Makaleler

Henüz Yazı Eklenmemiş
  • Doktor Profilini Paylaş:

doktoryorumlar.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.

Abone Ol

Yeniliklerden haberdar olmak için abone o