Gelişlmiş
Arama
  1. Ana Sayfa
  2. Doktorlar
  3. Op. Dr. Gürhan Güngör
Op. Dr. Gürhan Güngör Op. Dr. Gürhan Güngör

Adana - Genel Cerrahi Doktoru

“Op. Dr. Gürhan Güngör” Adresi

Doktor Hakkında “Op. Dr. Gürhan Güngör”

1977 Adana doğumluyum. Başarılı bir ilkokul ve ortaokul öğrenimin ardından Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar Bölümünü kazandım. Gaziantep Tıp Fakültesini 2002 yılında bitirdim. Üniversite hayatım boyunca tıp eğitimim haricinde fotoğrafçılıkla uğraştım. 3 yıl boyunca sergi çalışmalarımız oldu. Analog makineler bitti, digital makinalar geldi. Yani mertlik bozuldu. Benim fotoğraf hikayemde kameralı cep telefonlarda devam etti. 2002-2004 yılları arasında Niğde’de Pratisyen Hekimlik yaptım. Bu süre içerisinde Pratisyen Hekimliğin ve taşranın bana göre olmadığını anlamam uzun sürmedi ve hayallerimin peşinden gitmek için tekrar ders çalışmaya başladım. 2004 yılında İstanbul Göztepe Eğitim Arastırma Hastanesi Genel Cerrahi Bölümünü kazandım. Zorlu ve yoğun geçen 5 yılın sonunda Genel Cerrahi Uzmanlık eğitimimi tamamladım. Özel Hastane deneyimlerimde o yıllarda başladı. İstanbul’da çeşitli özel hastanelerde Genel Cerrahi nöbeti tuttum. O yıllarda windsurf sporunu yapıyordum. Suadiye sahil ve Alaçatıda board üzerinde, düşe kalka saatlerce surf yaptım.

2010-2011 yııları arasında Tunceli Dağ Komando Tugayı’nda hava kurtarma ekib sorumlusu olarak vatani görevimi yaptım.

Askerlik görevimi bitirdikten sonra Kadirli Devlet Hastanesinde mecburi hizmetimi gerçekleştirdim.

2013 yılında endoskopi kolonoskopi eğitimimi Adana Numune Eğ. Ar. Hastanesinde bitirdim. Hocamın burada kal ısrarlarına rağmen reddedip, genel cerrahi hayatıma Osmaniye Devlet Hastanesi’nde devam ettim. Bu süre içerisinde sürekli merak eden, yeni şeyler öğrenmek isteyen, hareketli, cesur, vizyoner kişiliğim boş durmadı. Meslek hayatıma ek olarak spor alanında da başarılı bir ticari işletme kurdum. Çalışanlarımı ve müşterilerimi memnuniyet içinde görmek kendi mesleğimden ayrı bir alanda da başarılı olmak çok güzel bir duygudu. Tabi her şeyin olduğu gibi bununda bir bedeli oldu. Osmaniye ilinde marka haline gelen bu kurum ve ailevi sebepden dolayı, kariyerimin devamı konusunda endoskopi eğitimini aldığım hocam ile birlikte çalışma teklifini reddetmek zorunda kaldım.

16.03.2015 tarihinde canım oğlum dünya ya geldi. Adı gibi haktan armağan geldi. Adı da HAKTAN ARMAĞAN oldu. Allah uzun, mutlu ve hayırlı bir ömür nasip etsin. Yaşadığım coğrafyaya çok uyum sağlayabildiğimi sÖyleyeyem. Deniz ve doğa aşığı, meraklı, cesur karakterim duramadı. Tabi ki tüplü dalış, snowboard ve yamaç paraşütü gibi ekstrem sporların eğitimlerini aldım. Geçirdiğim ufak bir kaza sonrası, yamaç paraşütü macerami sonlandırmak zorunda kaldım. Türkiye’nin çeşitli lokasyonlarıda ve yurt dışında; Mısır Kızıldeniz Sharmda, Maldivlerde, Vietnamda çeşitli lokasyonlarda safari ekstrem dalışlar yaptım.

20.09.2016 tarihinde Özel Yeni Hayat Hastanesi’nde görevime başladım. Tarih, siyaset ve sosyoloji alanlarına özel ilgim mevcut olup sürekli okumanın, merakın ve gezmenin hayata ve Dünya ya bakış açımı zaman içerisinde değisitirip geliştiridiğini söyleyebilirim. Dalış gezileri haricinde eğitim ve çeşitli sebeplerden dolayı çeşitli Avrupa, Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkelerinde bulundum. Hayatımın temel felsefesi her zaman yaradanıma şükür etmek ve onun verdiği güç, cesaret ve merakla yeni şeyleri kesfetmek oldu.

HOBİLERİM

Fotoğrafçılık
Windsurf
Dalış
Yamaç paraşütü
Snowboard
Köpek bakımı eğitimi
Oku, Gez, Ye, Sev, Dua Et
YAYINLAR

Uzmanlık tezi

Deneysel kolon anostomozunda siyanoakrilat kullanımının anostomoz sağlamlığı üzerinde etkisi. Dr. İbrahim Gürhan Güngör

1) Gastroenterology Review (İbrahim Gürhan Güngör, Gökhan Demiral, Metin Şenol, Barış Bayraktar, Yahya Çelik, Salih Bölük)

Yayın tarihi : 2016

Dergi : Gastroenterology Review (Cilt : 11 – Sayı : 3)

Açıklama

Abstract Introduction: Major complications of colonic anastomosis include fistula, bleeding,
and anastomotic stricture, and the most common one is anastomotic leakage. Many organic
or inorganic tissue adhesives are being used such as fibrin glue or cyanoacrylate to
strengthen or protect colonic anastomosis. Up to now, a great number of studies have been
carried out to investigate the effects of these biomaterials. Aim: To determine the effect of
cyanoacrylate application on anastomosis safety. Material and methods: In this …

Google Akademik Makaleleri

Cyanoacrylate application on colonic anastomosis: is it safe or not?

G Güngör, G Demiral, M Şenol, B Bayraktar, Y Çelik… – Gastroenterology Review, 2016

İlgili makaleler – 7 sürümün hepsi

2 ) A previously diagnosed mitochondrial neurogastrointestinal encephalomyopathy patient presenting with perforated ileal diverticulitis

Gökhan DEMİRAL,

İbrahim Gürhan GÜNGÖR,

Alp ÖZÇELIK

(Turk J Gastroenterol 2005; 16: 228-231)

3) The effectiveness of using spot urinary 5-HIAA level in the diagnosis of acute appendicitis

Bertan Küçük, Alp Özçelik, Gürhan Güngör, Canan Erengül, Yahya Çelik, Mustafa Demir

Issue: 2010, Volume 26, Issue 1

Uzmanlık ve İlgi Alanları

Genel Cerrahi

Uzmanlıklar

Bildiği Diller

Kayıtlar

“Op. Dr. Gürhan Güngör” Cevaplar

Çevrimiçi danışma yok.

Makaleler

Henüz Yazı Eklenmemiş
  • Doktor Profilini Paylaş:

doktoryorumlar.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.

Abone Ol

Yeniliklerden haberdar olmak için abone o