Gelişlmiş
Arama
  1. Ana Sayfa
  2. Doktorlar
  3. Prof. Dr. Doğa Seçkin

“Prof. Dr. Doğa Seçkin” Adresi

Doktor Hakkında “Prof. Dr. Doğa Seçkin”

1981 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlk-orta ve lise öğrenimini Elazığ’da tamamladı. 2006 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2007-2012 yılları arasında Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimini tamamladı.
Devlet hizmet yükümlülüğünü Bingöl’ün Solhan ilçesinde tamamlamasının ardından, 2014 yılında İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesine atandı. 2015 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan Başasistanlık (Yrd. Doçent) sınavını kazanarak aynı hastanenin Eğitici Kadrosunda görevine devam etti. Hastanenin Ürojinekoloji, Endometriozis ve Jinekoloji birimlerinde bölüm sorumlusu olarak çalıştı. 2017 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum dalında Doçent ünvanını aldı ve görevine yine Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam etti. Bu süre zarfında ileri düzey Laparoskopi Eğitimi için Fransa Strasburg Üniversite’sindeki sertifikasyon ve diploma programlarına katılarak başarılı bir şekilde tamamladı. Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma hastanesinde çok sayıda asistana jinekolojik, laparoskopik ve ürojinekolojik ameliyat eğitimi vermiş ve sayısız operasyona girmiştir. Yine Avrupa Jinekolojik Endoskopi Derneği Eğitmen sertifikasını da almış olup Yurt dışında düzenlenen uluslararası laparoskopi eğitim programlarında eğitmen olarak görev almaktadır. Alanında yayımlanmış çok sayıda ulusal ve uluslararası makale, kitap bölümleri ve sunumları mevcuttur. Evli ve iki çocuk babasıdır.


Uzmanlık Operasyon Alanları;
” Laparoskopik jinekoloji, infertilite ve ürojinekoloji operasyonları (Laparoskopi ile miyom ve rahim alınması, rahim sarkması onarımı ve idrar kaçırma ameliyatları)

” Endometrioma ve endometriozis hastalığının laparoskopik operasyonu (Çikolata kisti ve hastalığının kapalı yöntemle ameliyatı)

” İnfertiliteye neden olan tüm operasyonlar (Tüp tıkanıklığı, karın içi yapışıklık, over kistleri)

” Histeroskopi ile yapılan operasyonlar (Polip, rahim içi miyom alınması, rahim içi perde operasyonları)


” Vajinal histerektomi, ön-arka kompartman defekt ve inkontinans operasyonları (vajinal yolla rahim alınması, idrar kesesi sarkmasının giderilmesi)

” Vaginal estetik; labioplasti, vaginoplasti (vajen dudak küçültülmesi, vajen daraltılması)

Uzmanlık ve İlgi Alanları

Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Bildiği Diller

Kayıtlar

“Prof. Dr. Doğa Seçkin” Cevaplar

Çevrimiçi danışma yok.

Makaleler

Henüz Yazı Eklenmemiş
  • Doktor Profilini Paylaş:

doktoryorumlar.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.

Abone Ol

Yeniliklerden haberdar olmak için abone o