Gelişlmiş
Arama
  1. Ana Sayfa
  2. Doktorlar
  3. Prof. Dr. Fatih Güçer

“Prof. Dr. Fatih Güçer” Adresi

Doktor Hakkında “Prof. Dr. Fatih Güçer”

Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1990 yılında, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamladım. 1991-1998 yılları arasında Avusturya Graz’da bulunan Karl Franzens Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde kadın hastalıkları ve doğum ihtisasını yaptım. Ayrıca bu sürede ek olarak jinekolojik onkoloji eğitimi aldım. 1998 yılında Türkiye’ye dönerek Trakya Üniversitesi’nde 1998-2003 yılları arasında yardımcı doçent; 2003 ve 2004 yılında doçent doktor olarak görev yaptım.
Yurtiçi ve yurtdışında yaptığım çalışmalardan dolayı 2011 yılında jinekolojik onkoloji cerrahisi üst ihtisas diploması aldım. Çalışma yaşamımın büyük bir bölümünü jinekolojik onkoloji cerrahisi ve jinekolojik endoskopik cerrahi uygulayarak geçirdim. Özellikle robotik veya laparoskopik cerrahi ile hem jinekolojik kanser hem de iyi huylu jinekolojik hastalıkların tedavisi ile ilgilendim ve bu alanlar üzerinde bilimsel çalışmalar yaptım. Bu zamana kadar 51 uluslararası yayınıma 1300 üzerinde atıf yapılmıştır.
Yurtiçinde düzenlenen kongrelerde jinekolojik onkoloji alanında yaptığım konuşmalara ek olarak yurtdışında da saygın, önemli bilimsel toplantılarda robotik jinekolojik cerrahi konularında konuşmalar yaptım. Ülkemizde ilk robotik radikal parametrektomi ameliyatını uygulayıp yayınladım ve dünyada da ilk laparoskopik asiste radikal vajinal trakelektomi ameliyatını gerçekleştirdim. Özellikle laparoskopik ve robotik rahim ameliyatları (laparoskopik histerektomi), laparoskopik kist çıkarılması ameliyatları, rahim içi polip ve miyomların histeroskopi ile çıkarılması (histeroskopik cerrahi), idrar kaçırma ve sarkma problemlerinin cerrahisi, rahim (endometrium/uterus) ve rahim ağzı (serviks) kanserlerinin laparoskopik ve robotik cerrahisi, rahim ağzı patolojilerinin kolposkopik muayenesi ve bunların gerekli durumda leep veya konizasyon yöntemleri ile cerrahi tedavisi, mesleki ilgi alanlarımı oluşturmaktadır. 2004 yılında Anadolu Sağlık Merkezi’ni kuran ekibe katıldım, 2018 yılı sonuna kadar da Kadın Sağlığı Direktörü olarak görevimi yürüttüm. 2019 yılından itibaren hem kendi özel muayenehanemde hem de İstanbul Bilim Üniversitesi kadrosunda profesör doktor olarak eğitim ve hizmet vermeye devam etmekteyim. Almanca ve İngilizce konuşmaktayım. Alman Tıp Diploması Denkliğine ve Almanya’da geçerli Kadın Hastalıkları ve Doğum Profesörlük titrine sahibim.

Uzmanlık ve İlgi Alanları

Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Bildiği Diller

Kayıtlar

“Prof. Dr. Fatih Güçer” Cevaplar

Çevrimiçi danışma yok.

Makaleler

Henüz Yazı Eklenmemiş
  • Doktor Profilini Paylaş:

doktoryorumlar.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.

Abone Ol

Yeniliklerden haberdar olmak için abone o