Gelişlmiş
Arama
  1. Ana Sayfa
  2. Doktorlar
  3. Prof. Dr. İbrahim Esinler

“Prof. Dr. İbrahim Esinler” Adresi

Doktor Hakkında “Prof. Dr. İbrahim Esinler”

1974 senesinde Denizli’de doğdu. İlk ve orta eğitimini Denizli’de okudu. 1991 senesinde İzmir Fen Lisesini bitirdi. Türkiye 64. olarak Hacettepe Üniversitesi (H.Ü.) Tıp Fakültesi İngilizce Bölümüne başladı. Yine aynı sene Türkiye İş Bankası Altın Genç ödülünü aldı. 6 yıllık tıp eğitim süresi boyunca Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK) tarafından verilen özel başarı bursunu aldı. 1996 senesinde Prof. Dr. Şeref Zileli, Yılın Başarılı Öğrencisi Ödülü almaya hak kazandı. 1998 senesinde tıp doktoru oldu.
1998 Eylül Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) Klinik ve Preklinik puanlarına göre Türkiye 4.’sü olarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ında araştırma görevlisi olarak göreve başladı.

2003 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu. 2004 yılında Başkent Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum A.D.’da uzman olarak çalıştı. 2005 yılında 6 ay süre ile H.Ü. Üremeye Yardımcı Teknikler (ÜYT) merkezinde çalıştı ve ÜYT klinisyen sertifikası aldı. 12 aylık askerlik görevini Eskişehir Hava Hastanesinde tamamladı. Kasım 2006 tarihinde H.Ü. Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum A.D.’da öğretim görevlisi olarak göreve başladı.

2006-2009 tarihleri arasında Avrupa Üreme Tıbbı ve Kısırlık Cemiyeti (European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE)) tarafından onaylanan üst ihtisas eğitimini tamamlayarak Üreme Endokrinolojisi ve Kısırlık uzmanı ünvanını aldı.

Aralık 2009 tarihinde Yardımcı Doçent Doktor olarak atandı. Nisan 2010 yılında Doçentlik ünvanını kazandı. 2018 yılında Profesör olarak atandı. Halen H.Ü. Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum A.D.’da çalışmaktadır.

Prof. Dr. İbrahim Esinler Kadın Hastalıkları ve Doğum-Perinatoloji (Yüksek Riskli Gebelikler) Uzmanı olan Doç. Dr. Deniz Esinler ile evlidir. Eren (2005 doğumlu) ve Ege (2014 doğumlu) isimli 2 çocuk babasıdır.

Fertility and Sterility, Human Reproduction, Reproductive Biomedicine Online, American Journal of Reproductive Immunology, Archives of Gynecology and Obstetrics, Gynecologic and Obstetric Investigation, International Journal of Gynecology and Obstetrics, Journal of Perinatal Medicine, The Journal of Obstetrics and Gynaecology Research, European Journal of Obstetrics & Gynecology and Reproductive Biology, Hypertension in Pregnancy, The Australian and New Zealand Journal of Obstetrics and Gynaecology gibi yurt dışı dergilerin hakemliğini yapmaktadır.

Özel olarak ilgilendiği ve çalıştığı konular:

Kısırlık (Kadına ve erkeğe ait nedenler, açıklanamayan kısırlık vb.), yumurtlatma tedavileri, aşılama, tüp bebek (Yumurtlatma, yumurta toplama, embriyo transferi vb.), tekrarlayan gebelik kayıpları (düşükleri), endometriozis, endometrioma (çikolata kisti), polikistik over sendromu (PCOS), aşırı kıllanma, adet görmeme, doğuştan rahim sakatlıkları (çift rahim, küçük rahim, rahim içi perde vb.), endokrin problemleri, idrar kaçırma ameliyatları, miyomektomi (rahimden miyom çıkarma), vajinal histerektomi (rahmin vajinal olarak alttan çıkarılması), sistosel onarımı (sarkmış olan idrar torbasının düzeltilmesi), rektosel onarımı (sarkmış olan rektumun düzeltilmesi) ve sakrospinöz ligament fiksasyonu (sarkmış olan organların daha yukarıda olan sert bir ligamente asılması). Kapalı ameliyat yöntemleri: Laparoskopik rahim alınması (Histerektomi), laparoskopik supraservikal histerektomi, ileri seviye endometriozisin laparoskopik cerrahi tedavisi, laparoskopik miyomektomi, idrar kaçırma için laparoskopik cerrahiler (BURCH vb.), laparoskopik pelvik taban tamiri, laparoskopik ovarian cerrahiler (yumurtalık kistlerinin çıkarılması vb.), sürekli kasık ağrısı için laparoskopik cerrahiler (Presakral nörektomi), laparoskopik sakrohisterokolpopeksi (rahmin sakral kemiğe mesh kullanarak asılması), historoskopik cerrahiler.

Robotik cerrahiler (Rahim alınması, pelvik sarkma operasyonları, presakral nörektomi, miyomektomi, vb.)

Yurt dışı deneyimi:

Amerika Birleşik Devletlerinde EastRidge Hastanesi (Dr. C.Y.Liu (2000 yılında Avrupa Jinekolojik Endoskopi Cemiyeti tarafından en başarılı jinekolojik endoskopisti ödülünü almıştır), Chattanooga, Tennessee ve Nortside Hastanesi (Prof. Dr. Ceana Nezhat), Atlanta, Georgia’da 2008 yılında Jinekolojik İleri Düzey Endoskopik Cerrahi eğitimi aldı.

-Laparoskopik histerektomi

-Laparoskopik supraservikal histerektomi

-İleri seviye endometriozisin laparoskopik cerrahi tedavisi

-Laparoskopik miyomektomi

-İdrar kaçırma için laparoskopik cerrahiler (BURCH vb.)

-Laparoskopik pelvik taban rekonstrüksiyonu

-Laparoskopik ovarian cerrahiler (yumurtalık kistlerinin çıkarılması (Çikolata, Dermoid, basit kistler vb.))

-Kronik pelvik ağrı için laparoskopik cerrahiler

-Histeroskopik cerrahiler

-Robotik cerrahi

Sertifikaları:
1. Laparoskopi Sertifikası (Sertifika No–731)

2. Ultrasonografi Sertifikası

3. Üreme Tıbbı ve Kısırlık Yan Dal Üst İhtisas Uzmanlığı (Avrupa Üreme Tıbbı ve Kısırlık Cemiyeti (European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE) tarafından onaylı)

4. Tüp Bebek Sertifikası-Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri Eğitim Sertifikası, (Sertifika No-KDU–000222–2005–047), 20055. İleri Düzey Operatif Laparoskopi-Histeroskopi Sertifikası (Advanced Operative Laparoscopy-Hysteroscopy), Chattanooga-Tenneessee/USA Women’s Laser Center, Amerika Birleşik Devletleri, 20086. Robotik Cerrahi Sertifikası, CME akredite, (Las Vegas/Amerika Birleşik Devletleri, 2010)

Uzmanlık ve İlgi Alanları

Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Bildiği Diller

Kayıtlar

“Prof. Dr. İbrahim Esinler” Cevaplar

Çevrimiçi danışma yok.

Makaleler

Henüz Yazı Eklenmemiş
  • Doktor Profilini Paylaş:

doktoryorumlar.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.

Abone Ol

Yeniliklerden haberdar olmak için abone o