Gelişlmiş
Arama
  1. Ana Sayfa
  2. Doktorlar
  3. Prof. Dr. İsmail Mihmanlı

“Prof. Dr. İsmail Mihmanlı” Adresi

Doktor Hakkında “Prof. Dr. İsmail Mihmanlı”

İlk, orta ve lise öğrenimini Gaziantep’te tamamladı. 1992’de İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve aynı yıl mezun olduğu fakültede radyoloji anabilim dalında asistanlığa başlayarak 1996’da radyoloji uzmanı olmaya hak kazandı.

Askerlik hizmetini uzun dönem olarak Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademi’sinde Girişimsel Radyoloji Sorumlusu olarak tamamladı.

1999’da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde asıl ilgi alanı olan “Ultrasonografi ve Doppler” Birimi’nin Direktörü oldu ve 2018 yılında emekli olarak ayrılana kadar direktörlük görevini sürdürdü.

Bu arada 2002 yılında doçent, 2008 yılında profesör oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nde, farklı yıllarda, aralarında Georgetown ve Harvard Üniversitelerinin de yer aldığı çeşitli üniversitelerin radyoloji bölümlerinde deneyimini artırmak ve paylaşmak için bir yıla yakın süre bulundu.

  • 2004-2012 arasında İ.Ü. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Radyoloji Programı Başkanı,
  • 2013-2015 arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerini yaptı.
  • Uzun yıllar Tıbbi Ultrasonografi Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu.
  • Türkiye’yi temsilen Avrupa Ultrasonografi Federasyonu Delegesi olarak görev aldı.

Ultrason ve Doppler alanında, aralarında kitap çevirilerinin de bulunduğu, pek çok ulusal ve uluslararası yayına imza attı.

Bir araştırmaya göre, akademik hayatı sırasında belli yıl aralığında Türkiye’den uluslararası olarak yayınlanmış ultrasonografi konusundaki tüm yayınların %50’ye yakınında ismi vardır.

2018 sonundan itibaren, geçmişte yarı zamanlı olarak uzun yıllar hastalarına hizmet verdiği ve saygınlığı pek çok hekim tarafından kabul gören ALKA Radyolojik Tanı Merkezi’nde, doğru tanının tedavide kilit taşı olduğu ilkesini sürdürerek

İsmail Mihmanlı Alka Radyoloji Tanı Merkezi yeni ismi ile kurumsal olarak hizmetine devam etmektedir.

Uzmanlık ve İlgi Alanları

Radyoloji

Uzmanlıklar

Bildiği Diller

Kayıtlar

“Prof. Dr. İsmail Mihmanlı” Cevaplar

Çevrimiçi danışma yok.

Makaleler

Henüz Yazı Eklenmemiş
  • Doktor Profilini Paylaş:

doktoryorumlar.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.

Abone Ol

Yeniliklerden haberdar olmak için abone o