Gelişlmiş
Arama
  1. Ana Sayfa
  2. Doktorlar
  3. Prof. Dr. Polat Dursun

“Prof. Dr. Polat Dursun” Adresi

Doktor Hakkında “Prof. Dr. Polat Dursun”

2000 yılında Çukurova üniversitesi tıp fakültesinden mezun oldum, 2000-2004 yılları arasında Hacettepe üniversitesi tıp fakültesi kadın hastalıkları ve doğum anabilim dalında eğitim aldım ve uzman oldum. Aynı klinikte 1 yıl kadar uzmanlık sonrası jinekolojik onkoloji eğitimi için hocam Prof.Dr.Ali Ayhan ile birlikte çalıştım.

Hacettepe den ayrıldıktan sonra İtalya da bulunan European School of Oncology Jinekolojik onkoloji bursu ile Almanya nın Leipzig şehrinde Leipzig üniversitesinde Sinir koruyucu cerrahi ve radikal pelvik cerrahiden olan Prof Micheal Hockel ile birlikte çalıştım. Aynı klinikte Prof Klaus Kunhdel ile kolposkopi kliniğinde de çalıştım. Ardından Berlin e giderek Berlin Charite hastanesinde laparoskopik cerrahiden olan Prof Achim Schneider ve Prof Cristhartd Kohler ile birlikte laparoskopik jinekolojik onkoloji uygulamaları üzerine çalıştım.

Tübitak& Türk Alman jinekoloji bursunu kazandım.

Almanyadaki eğitimimi tamamladıktan sonra Fransa’ya giderek Lille de Center Oscar Lambret Cancer Center da Laparoskopik lenfadenektomi ve radikal histerektomiden olan Dr.Eric LeBlanc ile beraber çalıştım.Almanyada ve Fransa’daki bu kliniklerde İleri Jinekolojik laparoskopik cerrahi eğitimi aldım

Aynı dönemde Dünya Kadın hastalıkları ve doğum derneği olan International Federation of Gynecology and Obstetrics (FIGO) ödülünü de kazandım. European Society of Gynecologic Oncology tarafından “European Gynecologic Oncologic Surgeon“diploması ile ödüllendirildim.

Bu sırada yaptığım araştırmalar ve yayınlar nedeniyle European Association for Cancer Research, European Society for Surgical Oncology ve FIGO/International Gynecologic Cancer Society isimli derneklerden de burslar kazandım.

JCI-International (Junior Chamber International – Outstanding Young Person of Turkey) tarafından Tıbbi Yenilik ve Araştırmalar kategorisinde birincilik ile ödüllendirildim.

2007 yılında European Society of Gynecologic Oncology (ESGO) tarafından Avrupa Jinekolog Onkolog (European Gynecologic Oncolog) diploması ile ödüllendirildim.

Türk Jinekoloji ve Obstetri Derneği Yurtdışı laparoskopik ve robotik cerrahi eğitim bursunu kazandım.

2007-2017 dönemleri arasında Başkent üniversitesi Kadın hastalıkları ve doğum kliniğinde çalıştım ve bu klinikten profesör olduktan sonra ayrıldım.

“Textbook of Gynecologic Oncology” isimli kaynak kitabın editörlerinden birisiyim. Avrupa genç jinekolog onkologlar derneği olan ENYGO’ nun yönetim kurulu üyeliği yaptım.

Uluslararası dergilerde yayınlanmış yayınlarım var.

HPV ve rahim ağzı kanserine yol açan lezyonlar ve rahim ağzı kanseri konusunda ulusal ve uluslararası çeşitli yayınlarım ve araştırmalarım mevcuttur.

Halen Ankara’da kendi kliniğimde hizmet vermekteyim.

-Gebelik tanı ve takibi
-Normal doğum ve sezaryen
-Plasenta previa, plasenta akreata ve perkreata tedavisi
-HPV tanı ve tedavisi
-Pap smear anormallikleri tanı (ASCUS, LSIL, HSIL) ve tedavisi
-Kolposkopi
-Miyom (myom) tanı ve tedavisi ve açık /kapalı ameliyatları
-Over (yumurtalık ) kistleri tanı ve tedavisi
-Endometriozis, endometrioma tanı ve tedavisi
-rahim kanseri (endometrium kanseri ) tanısı ve tedavisi
-rahim ağzı kanseri (serviks kanseri ) tanısı ve tedavisi
-yumurtalık kanseri (over kanseri ) tanı ve tedavisi
-genital estetik ameliyatlar (Labioplasti, vajinal daraltma )
-Laparoskopik cerrahi
-Siğil (kondilom ) tedavisi
-rahim ve vajina sarkması
-açık ve kapalı rahim ameliyatı (laparoskopik histerektomi )

Uzmanlık ve İlgi Alanları

Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Bildiği Diller

Kayıtlar

“Prof. Dr. Polat Dursun” Cevaplar

Çevrimiçi danışma yok.

Makaleler

Henüz Yazı Eklenmemiş
  • Doktor Profilini Paylaş:

doktoryorumlar.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.

Abone Ol

Yeniliklerden haberdar olmak için abone o