Gelişlmiş
Arama
  1. Ana Sayfa
  2. Doktorlar
  3. Prof. Dr. Selahattin Kumru

“Prof. Dr. Selahattin Kumru” Adresi

Doktor Hakkında “Prof. Dr. Selahattin Kumru”

Prof. Dr. Selahattin Kumru 1993 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur.Uzmanlık eğitimini 1995-2000 yılları arasında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde tamamlamıştır. 2000 yılında da aynı fakülte ve bölümde yardımcı doçent doktor olarak göreve başlamıştır. Daha sonra aynı yıl içinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum AD Jinekolojik Onkoloji Bölümü’nde, 2005 yılında ise İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum AD Perinatoloji Bölüm’ünde çalışmıştır. Doçent Doktor ünvanını 2006 yılında almış ve 2008 yılına kadar da burada görevine devam etmiştir.

2008 yılında Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde Klinik Şefi olarak göreve başlamış olupi 2010-2011 yılları arasında da PennState University College of Medicine Department of Obstetrics and Gynecology, Division of Maternal and Fetal Medicine, PA’da gözlemci olarak yer almış ve 2012 yılı mart ayına kadar Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğindeki klinik şefliği görevine devam etmiştir.

Prof. Dr. Selahattin Kumru, birçok sayıda doktora tezine idarecilik yapmış ve çok sayıda projede yürütücü olarak görev almış ve tamamlamıştır. Haziran 2015 ile Temmuz 2020 tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD’nde Profesör ve ABD başkanı olarak ve Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD, Perinatoloji Bilim Dalı’nda Bilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı.

Mesleki çalışmalarına ise, Özel Lara Anadolu Hastanesi ve Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam ettikten sonra 2020 yılı Eylül ayından itibaren kendi kliniğinde hizmet vermektedir.

Uzmanlık ve İlgi Alanları

Perinatoloji

Bildiği Diller

Kayıtlar

“Prof. Dr. Selahattin Kumru” Cevaplar

Çevrimiçi danışma yok.

Makaleler

Henüz Yazı Eklenmemiş
  • Doktor Profilini Paylaş:

doktoryorumlar.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.

Abone Ol

Yeniliklerden haberdar olmak için abone o