Gelişlmiş
Arama
  1. Ana Sayfa
  2. Doktorlar
  3. Prof. Dr. Ulun Uluğ

“Prof. Dr. Ulun Uluğ” Adresi

Doktor Hakkında “Prof. Dr. Ulun Uluğ”

Hacettepe Üniversitesinde 1993 yılında tıp eğitimini tamamladıktan sonra Marmara üniversitesinde kadın hastalıkları ve doğum ihtisasını yapmıştır. Daha sonra USMLE sınavlarından başarıyla geçip A.B.D Maryland eyaletinde GBMC hastanesinde üreme endokrinolojisi bölümünde fellowship ve yine aynı dal için İsrail Technion üniversitesi Haemek hastanesinde fellowship olarak çalışmıştır. 2000 ile 2014 yılları arasında Alman hastanesi ve Bahçeci Umut tüp bebek merkezinde çiftlere tüp bebek tedavisi uygulamıştır. Kanser tanısı almış bireylerin ve çiftlerin üreme potansiyellerinin korunması için üreme sağlığı derneği (ÜRSAK) fikrini ortaya koyup kurucu üyesi olmuştur.

Prof. Dr. Ulun Uluğ üreme endokrinolojisi ve tüp bebek tedavileri üzerine 20 yıla yakın olan tecrübesi vardır. Infertilite cerrahisi özellikle rahmin doğuştan anomalileri ve rahim içi patolojilerin düzeltilmesi ilgi alanıdır. Yurt dışı bilimsel dergilerde yayınlanmış makalesi ve bunlara yapılmış atıfı bulunmaktadır.

Dr. Uluğ’un biri yabancı diğerleri ulusal olmak üzere 5 kitap’da bölüm yazarlığı vardır. Sağlık bakanlığı tarafından verilen üremeye yardımcı tedaviler sertifikaları hem klinik uygulamalar hem de laboratuar uygulamaları için vardır. Fertilty and Sterility, Human Reproduction, JARGE ve RBM Online gibi bilimsel dergilerde hakemlik yapmaktadır.

Uzmanlık ve İlgi Alanları

Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Bildiği Diller

Kayıtlar

“Prof. Dr. Ulun Uluğ” Cevaplar

Çevrimiçi danışma yok.

Makaleler

Henüz Yazı Eklenmemiş
  • Doktor Profilini Paylaş:

doktoryorumlar.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.

Abone Ol

Yeniliklerden haberdar olmak için abone o