Gelişlmiş
Arama
  1. Ana Sayfa
  2. Doktorlar
  3. Psk. Büşra Kiriş

“Psk. Büşra Kiriş” Adresi

Doktor Hakkında “Psk. Büşra Kiriş”

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTU) Psikoloji Bölümünde onur öğrencisi olarak tamamlayan Psikolog Büşra Kiriş, eğitim hayatı boyunca birçok çalışmada ve projede görev almıştır.

Lisans döneminde Ankara Şizofreni ile Yaşamayı Öğrenme ve Destekleme Derneği (AŞDER) üyeleri ile süpervizyon kapsamında paylaşım toplantıları düzenlemiş, birebir ve grup görüşmeleri yaparak şizofreni hastaları ile çalışmıştır. Doktora tez projelerinde, Kansas Üniversitesi ve ODTU öğrencilerine gönüllü asistanlık yaparak ‘Kayıp ve Yas Dönemindeki Süreçler’, ‘Emzirme Dönemindeki Annelerin Çevresel Problemleri’ ve ‘Erken Çocukluk Döneminde Şema Oluşumunda Ebeveyn Etkisi’ konularında araştırmalar yapmış, birebir görüşmeler sağlamış ve bilgi birikimini genişletirken çeşitli hocalarla çalışma imkanı bulmuştur.

Mezuniyetinin ardından stajını tamamlamış olduğu özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde ‘Psikolog/Eğitim Koordinatörü’ olarak çalışmış, bir yandan gerekli eğitimlerini tamamlayarak meslekî yeterliliğini geliştirmiştir.

Terapi sürecini ‘psikoloji biliminin insan hayatına dokunuşu’ olarak değerlendirmekte ve çoğunlukla Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi uygulayarak, danışanlarının problemlerine ışık tutmak ve zorluklar karşısında psikolojik sağlamlıklarını artırmak amacıyla profesyonel destek sağlamaktadır.

Uzmanlık ve İlgi Alanları

Psikoloji

Uzmanlıklar

Bildiği Diller

Kayıtlar

“Psk. Büşra Kiriş” Cevaplar

Çevrimiçi danışma yok.

Makaleler

Henüz Yazı Eklenmemiş
  • Doktor Profilini Paylaş:

doktoryorumlar.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.

Abone Ol

Yeniliklerden haberdar olmak için abone o