Gelişlmiş
Arama
  1. Ana Sayfa
  2. Doktorlar
  3. Uzm. Dr. Ali İsmet Tekirdağ

“Uzm. Dr. Ali İsmet Tekirdağ” Adresi

Doktor Hakkında “Uzm. Dr. Ali İsmet Tekirdağ”

Dr Ali ismet Tekirdağ 17 Haziran 1950’de Balıkesir’de doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Balıkesir’de tamamladı. 1967-1974 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Okudu. Eğitimi sırasında Deniz Kuvvetlerinden Burs alarak Hacettepe’yi Tabip Teğmen olarak bitirdi.
1975 yılında “Gülhane Askeri Tıp Akademisinde” Harp Cerrahisi ve Plastik Cerrahi stajlarını gördü. 1976-1977 yıllarında kıta görevi olarak “Gayret Muhribi ve Kurtarma ve Sualtı Komutanlığı’nda” Tabip Hekim ve Dalgıç Hekim olarak görev yaptı.
1978-1981 yılları arasında GATA’da Kadın hastalıkları ve Doğum Asistanlık’lık sürecini tamamladı.
1981-1982 yıllarında Gölcük Deniz Hastanesinde Kadın hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak görev yaptı. 1983-1984 yılları arasında ABD Washington Eyaleti Seattle kentinde Washington Üniversitesi kadın doğum bölümünde ” High Risk Pregnancy” konusunda Research Fellow kapasitesinde çalıştı. 1985 yılında Gölcük Deniz hastanesine döndü. 1986 yılında zorunlu askeri hizmet süresini bitirerek, istifa ile Deniz Kuvvetlerinden ayrıldı.
1986 yılında SSK İstanbul Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk hastalıkları E.A.H’de (Hastahane halen Kanuni Sultan Süleyman E.A.H ismi İle devam etmektedir.) Başasistan olarak göreve başladı. 1992 yılında Sağlık Bakanlığının açtığı Şeflik imtihanını kazanarak 1992-2014 yılları arasında Bakırköy’de “Klinik Şefi-Eğitim görevlisi” olarak çalışdı. 17.06.2014 tarihinde emekli oldu.
Bakırköy Doğum Evi’nin Türkiye çapında Multi-disipliner (perinatoloji, infertilite, menopoz, onkoloji, ürojinekoloji) yapıya kavuşmasında önemli katkıları oldu. Başlangıçta Perinatoloji ağırlıklı (6yıl) çalışırken, 1994 yılından itibaren Üreme Endokrinolojisi alanında İnfertilite ve Menopoz bölümlerinin sorumlusu olarak görev yaptı.
Perinatoloji, infertilite, menopoz ile ilgili konular daha önde olmak üzere, kadın hastalıkları ve doğumu ilgilendiren tüm alanlarda ulusal, uluslar arası dergi’lerde yayınlanmış (http://scholar.google.com.tr ) izlenebilen yayınları mevcuttur.

Uzmanlık ve İlgi Alanları

Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Bildiği Diller

Kayıtlar

“Uzm. Dr. Ali İsmet Tekirdağ” Cevaplar

Çevrimiçi danışma yok.

Makaleler

Henüz Yazı Eklenmemiş
  • Doktor Profilini Paylaş:

doktoryorumlar.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.

Abone Ol

Yeniliklerden haberdar olmak için abone o